המועצה לארץ ישראל יפה
אתר השירותים הממשלתי - חוק חופש המידע
הטכניון חיפה

האגף לביטחון מרבי

האגף לביטחון מרבי (הגדל)

האגף לביטחון מרבי

 

מנהל : פרופסור הנרי סילבר, סגן מנהל ביה"ח     04/6278983

מפקחת קלינית : דור ברנוי -                           04/6278952

מזכירה : דניאלה בר -                                  04/6278976

מזכירות - פקס :                                          04/6278972

חדר ישיבות ועדה פסיכאטרית :                       04/6278967

פקס חדר הוועדה :                                      04/6278972

 

החטיבה לביטחון מירבי – פסיכיאטרייה משפטית, הינה מתקן ארצי היחידי בארץ.  
מגיעים אליה מטופלים מכל קצות הארץ ויעודה הוא, אבחון נבדקים וכתיבת חוות דעת במסגרת צו הסתכלות, טיפול בחולים אשר ביצעו עברות תוך כדי מחלתם או שאינם מסוגלים לעמוד לדין עקב מחלתם והופנו לאשפוז על ידי המערכת המשפטית.
בנוסף מטופלים בחטיבה מטופלים אשר במסגרת מחלתם מגלים אלימות בלתי נשלטת.
החטיבה בניהולו של פרופ' הנרי סילבר כוללת 5 מחלקות. 4 מחלקות אשפוז סגורות ומחלקה שיקומית פתוחה.

רמת הביטחון הסביבתי בחטיבה הסגורה היא מהגבוהות ביותר. את מערך הבטיחות מגבות מערכות אלקטרוניות מתוחכמות ומערך אנושי של אנשי בקרה המאיישים את חדר הבקרה הממוקם בכניסה לחטיבה הסגורה בכל עת.
הצוות הרב מקצועי בחטיבה עובר הכשרות מיוחדות לטיפול בחולה האלים בהתאם לנוהלי טיפול שחוברו במקום והמשמשים כיום מודל עבודה למחלקות משפטיות ברחבי הארץ.
עובדי החטיבה עברו הכשרה לכתיבת חוות דעת פסיכיאטרית המבוססת על ממצאי אבחון של צוות רב מקצועי רחב הכולל: פסיכיאטרים, אנשי סיעוד, פסיכולוגים קליניים, קרימינולוגים, עובדים סוציאליים ומרפאים בעיסוק.
מבנה החטיבה הם בסטנדרט גבוה וכוללים, 128 מיטות אשפוז. המערך כולו נבנה תוך דגש על נושא הביטחון והבטיחות. כל המערכות שהותקנו במבנים אלו הנן מערכות חסינות לאלימות והדבר בא לידי ביטוי באבזור המיוחד בחדרי המטופלים, בשירותים, במקלחות ובחללים הציבוריים במחלקה.
בחטיבה הסגורה מותקנת מערכת מצלמות וידאו המדווחת בזמן אמת על כל אירוע בקרבת הגדר ההיקפית, בנוסף קיימת מערכת מצלמות המחוברות לטלוויזיה במעגל סגור הנמצאת בתוך המחלקה ומסייעת בניתור המתרחש בחללים מרכזיים ובחדרי ההרגעה..
בכניסה לחטיבה הסגורה ממוקם חדר בקרה המרכז את כל המידע הקשור לביטחון ובטיחות. בחדר הבקרה מצויות יחידות העוקבות אחר המתרחש בתוך מחלקות האשפוז ומחוצה להן, בחדר הבקרה מרוכזים גם תנועות אנשי הצוות העובדים במקום זאת באמצעות מערכת לחצני מצוקה המשמשת את אנשי הצוות להתראה במקרים של חשש לסיכון חיים.
היחידה המשפטית מאופיינת גם במרחבים של מדשאות ירוקות, מגרש כדורסל ומתקני כושר.
החטיבה השיקומית המשמשת המשכה הישיר של החטיבה המשפטית הסגורה ממוקמת בכניסה לבית החולים. עובדי המערך השיקומי עברו הדרכה מיוחדת לטיפול ושיקום חולים עם עבר תוקפני. במקום פותחה תוכנית לטיפול שיקומי פעיל, הפועלת במישורים  התפקודי, הנפשי, הקונטיבי  והבין אישי. במסגרת התוכנית המטופל שותף פעיל לתוכנית השיקום שלו.

 

  

 - פסיכאטרייה משפטית 1

 

 

- פסיכאטרייה משפטית 2

 

  

 - פסיכאטרייה משפטית 3

 

 - פסיכאטרייה משפטית 4

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד