חדשות ואירועים

פסטיבל "גג"
המנהלת האדמיניסטרטיבית לאה בוצר ויוסי שרעבי , מנהל שירותי החצר והגן בשער מנשה יובילו סיורים בשער מנשה ל״שוחרי הסביבה הבנויה״ של פסטיבל אדריכלות ״גג״. האירוע, בדומה ל״בתים מבפנים״, מבוסס על סיורים פותחי עיניים בדגש אדריכלי. פסטיבל ״גג״, שזה לו שנתו הראשונה, מתרחש השבוע בישובי חריש רבתי בין ה-22 ל-25 במאי ואתם מוזמנים להצטרף. השתתפות בחינם, בהרשמה מראש. פרטים בתוכנייה. לחיצה על הכותרת תפתח את התוכנייה.
הודעה למשפחות המטופלים
הודעות למשפחות יפורסמו מעת לעת בעקבות משבר נגיף הקורונה. במרכז דף הבית לחיצה על הקישור "הודעה למשפחות המטופלים" תעביר לדף שבו ירוכזו כל ההודעות.
הנחיות משרד הבריאות בשפות רוסית ערבית ואמהרית
משפחות המטופלים היקרות : קשר וידאו ישיר עם יקירכם בכל מחלקות ביה"ח
משפחות יקרות, שמחים לבשר לכן בעיצומם של ימים מאתגרים אלה, העוברים על כולנו, על אמצעי חדש שהכנסנו לכל המחלקות כדי לאפשר ככל שרק ניתן תקשורת ישירה ביניכם לבין בני המשפחה המאושפזים, חרף איסור הביקורים שנכפה בשל המצב. כל מחלקה וכן הוסטל ניצולי השואה צוידו החל מהבוקר בטאבלט חדש, על מנת לקיים תקשורת וידאו שוטפת בין המאושפזים למשפחותיהם. הטאבלטים מוצבים בתחנות האחיות, ואנשי הצוות דואגים ליצור את חיבור הוידאו בין כל מטופל וקרוביו שחפצים בכך. בית החולים, כמוכם וכמו כל מדינת ישראל, מתמודד עם סיטואציה חסרת תקדים. בצל משבר הקורונה, אנחנו ממשיכים כמובן בטיפול הרפואי השוטף, תוך דאגה מקסימלית לבריאות המטופלים והצוות. שמירת הקשר בין המטופלים לבני משפחותיהם הינה בעלת חשיבות עליונה בימי שגרה, כל שכן בימים אלה. על כן אנחנו תרים כל העת אחר פתרונות ואמצעים שיקלו על המטופלים ויאפשרו בכל זאת קיום קשר שוטף, גם בעין, וזאת ללא הביקורים שנאסרו בכל בתי החולים לנוכח סכנת ההידבקות החמורה. אנחנו קוראים לכם, בני המשפחה שמחוץ לבית החולים, ליזום כמה שיותר שיחות וידאו דרך הטאבלטים החדשים – זהו תחליף ראוי ונחוץ לביקורים בעת הזו. כולנו תקווה כי נשכיל, כמדינה וכחברה, להתמודד במהרה עם הנגיף ולחזור בהקדם האפשרי לשגרת חיים. אנחנו מעריכים תמיד את עזרתכם ושיתוף הפעולה שלכם, וביתר שאת בימים אלו. כולנו באותה סירה! תודה מקרב לב, הנהלת בית החולים
ברכת הנהלת ביה
עקב המצב ואי היכולת לעשות זאת פנים מול פנים השנה הברכה הוקלטה ונשלחה לעובדים, למכשיר הסלולר שלהם. שיהיה לכולם חג שמח ובשורות טובות. הכותרת מכילה קישור להקלטת הברכה.
סרטון הדרכה מיגון צוות מפני הקורונה.
סרטון הדרכה לצוות ע"י המפקחת האפידמיולוגית של המרכז הגב' אסתר לנקרי. לחיצה על הכותרת תפנה לסרטון.
הודעה למשפחות - חידוש הביקורים
לחיצה על הכותרת תפתח מסמך המפרט את תוכנית הביקורים.
המרכז לבריאות שער מנשה משלבים ידיים כנגד האלימות
אחים/יות רופאים/אות וצוות רב מקצועי במרכז לבריאות הנפש שער מנשה משלבים ידיים בקריאות דיי לאלימות.
מצגת הישגים 2019
במצגת פירוט הפעילויות המרכזיות והאירועים המרכזיים בשנת 2019 - המרכז לבריאות הנפש שער מנשה
ברכת הנהלת ביה"ח לקראת השנה החדשה הבעל"ט
הכותרת מכילה קישור לסרטון וידאו של ברכת הנהלת ביה"ח. שנה טובה ומבורכת ובעיקר בריאה.
ארועים ופירסומים on line
הצטרפו אלינו לדפי הפייסבוק של ביה"ח ותקבלו עידכונים און ליין על כל הארועים החשובים בבית החולים. לביה"ח 2 עמודי פייסבוק. "המרכז לבריאות הנפש שער מנשה" "שער מנשה שער פתוח" מחכים לכם: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054255920281
ערב הוקרה לעובדי החטיבה המשפטית (כותרת מכילה קישור לתמונות)
ביום שני, 12/09/2022 התקיים ערב הוקרה לעובדי החטיבה המשפטית ובני/ בנות הזוג. הערב התקיים במתחם הVIP בסינמה סיטי. כיבדו בנוכחותם – ענבל ירקוני מחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים הנהלת בי"ח ובני ובנות הזוג של העובדים המסורים. ד"ר פורטוגיז - "תודה על העבודה המסורה ימים כלילות מתוך אנושיות, חמלה ומקצועיות, בתנאים מאתגרים כדי לטפל במטופלים ובמשפחות. ההשקעה שלכם ראויה להערכה. אנחנו רואים אותה. לקראת השנה הקרובה בית החולים קיבל תקציב ייעודי לטובת הצוותים של החטיבה לביטחון מרבי שמיועדים להכשרות ולרווחת העובדים. ערב זה הוא רק חלק מעשיה רחבה ואינטנסיבית של הצוותים שלנו של ההנהלה ושל משרד הבריאות, בדגש על חטיבת המרכזים הרפואיים לשפר את הערך שאנחנו נותנים למטופלים, למשפחות, לצוותים ולקהילה. שיפור המוגנות של המטופלים והצוותים ע״י הדרכות והכשרות, שיפוץ הלובי והחדרים ,הפחתת הצפיפות ע״י פתיחת חצרות, שיפור האוטונומיה של המטופלים ע״י הכנסת טלפונים סלולריים ועוד . הצוותים המצוינים שלנו פועלים לתת את הטיפול האנושי והמקצועי ביותר למטופלים המאתגרים ביותר במערכת בריאות הנפש ובכך שומרים על כלל מערכת בריאות הנפש.
מנכ"ל משרד הבריאות בסיור בשער מנשה
מנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב וצוות בכיר ממשרדו ערכו סיור בבית החולים שער מנשה במחלקות טיפול יום , שיקום והוסטל ניצולי השואה ועמדו מקרוב אחר ההשקעה הרבה בטיפול וברווחת המטופלים תוך שילוב חיי קהילה לצד הטיפול. במחלקת טיפול ובמרכז הקהילתי פגשו האורחים את הצוות והמטופלים התרשמו ממכלול האפשרויות העומדות למטופלים (מספרה, חנות בגדים יד שניה , חדר מחשבים , מועדונית בית קפה וכו). בהוסטל ניצולי השואה פגשו האורחים את דיירי ההוסטל והצוות עמדו מקרוב אחר מכלול הטיפול ,הדיור ושילוב המתנדבים במערך זה ובתוך זה ביקור בחדר הסנוזלן המהווה סביבה רב חושית המאפשרת למשתמש לחוות חוויה על חושית, להתפתח רגשית להירגע ולשפר את איכות חייו. במחלקת השיקום החדשה נחשפו האורחים למחלקה חדשה שנבנתה על בסיס 4 מבנים קיימים בשטח 700 מ"ר עם חלוקה ל-2 מתחמים כשכל מתחם מהווה מחלקה שיקומית פתוחה עם חלוקה ותכנון מחדש של שטח הפנים . בכל מחלקה 9 דירות המאכלסות 56 מטופלים כשבכל דירה 3-4 חדרים ובכל חדר 2 דיירים. את סיום הביקור ערכו האורחים בבית הקפה הייחודי (נמצא במתחם ביה"ח במרכז הקהילתי ומופעל ע"י מטופלים ממחלקת השיקום ומנוהל ע"י קפה טוב שהינה רשת בתי קפה חברתיים בפריסה ארצית שמהווים מרכז הכשרה למתמודדים. בית הקפה הינה אטרקציה שנועדה לפתוח את המרכז לקהילה .בית הקפה נפתח לפני מס חודשים והינו פרי יוזמה של המנהלת האדמיניסטרטיבית לאה בוצר והוא פתוח כל יום מ-8 בבוקר עד 8 בערב ובימי שישי מ-8 עד 14:00. האורחים גילו קורת רוח וסיפוק רב ממראות היום ומסיור והפליאו בשבחיהם להנהלת ביה"ח על העבודה הרבה המושקת ונראית לעין בטיפול וברווחת המטופלים.
טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וניפגע י פעולות האיבה
טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה נערך ברחבת הדגל בבית החולים. הטקס נפתח ב- 2 דקות דומייה לקול הצפירה ובהדלקת אבוקת הזיכרון ע"י הנהלת ביה"ח. (ד"ר שירלי פורטוגז, לאה בוצר וחוה קוסטיצקי) נשאו דברים :סגנית מנהל ביה"ח ד"ר שירלי פורטוגז, המנהלת האדמיניסטרטיבית הגב' לאה בוצר, מנהלת שירותי הסיעוד הגב' חוה קוסטיצקי. במסכת הטקס השתתפו הגב' ראובנה נדן, עו"ד מאיה דינר, ונציג המטופלים אלכס. דבר המשפחות לזכרה של אילנה ז"ל (אחותה של חפץ חבצלת) הקריאה הגב' ראובנה נדן. בתפילת יזכור פרק תהילים קדיש ושירת התקווה הסתיים הטקס.
היכונו היכונו לקראת יום האישה יריד נשים יוצרות
לחיצה על הכותרת תפתח קישור לתוכנית.
חטיבת המרכזים הרפואים במשרד הבריאות בסיור בשער מנשה
בכירים בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות בראשות ד"ר אורלי וויינשטיין ערכו סיור בבית החולים והתרשמו מקרוב על הפעילות הענפה שנעשית עם מטופלי הביטחון המרבי. הסיור כלל סיור במחלקה המשפטית ובמחלקה השיקומית וסיום בבית הקפה במרכז הקהילתי. האורחים חזו מקרוב על הרצף הטיפולי , חווית המטופל והפחתת הסטיגמה שאחת מהן היא בית הקפה הייחודי (נמצא במתחם ביה"ח ומופעל ע"י אותם מטופלים ברצף זה ומנוהל ע"י קפה טוב שהינה רשת בתי קפה חברתיים בפריסה ארצית שמהווים מרכז הכשרה למתמודדים. בית הקפה הינה אטרקציה שנועדה לפתוח את המרכז לקהילה ואכן הקהילה מחבקת ומגיעה להנות בבית הקפה .בית הקפה נפתח לפני מס חודשים והינו פרי יוזמה של המנהלת האדמיניסטרטיבית לאה בוצר והוא פתוח כל יום מ-8 בבוקר עד 8 בערב ובימי שישי מ-8 עד 14:00 בואו בהמונכם.
יום מודעות לבריאות האישה.
ביום חמישי התקיים בשער מנשה יום מודעות לבריאות ומניעת סרטן השד ביוזמת הממונה על השוויון המגדרי, עו"ד מאיה דינר. מטרת היום היא קידום מודעות החשובה כל כך לגילוי מוקדם המציל חיים. היום נפתח בדברי ההנהלה ובנתונים לגבי היקף המחלה וחשיבות הגילוי המוקדם. שמענו הרצאתה המרגשת של גב' דנית גלזר על ההתמודדות עם המחלה ולאחר מכן נשות המרכז הרפואי השתתפו בסדנאות בנושא בהנחיית רחל אלדר שהסבירה על מניעה ובדיקה עצמית. המרצה והמנחה הן מתנדבות עמותת אחת מתשע העושות עבודת קודש להסברה ומודעות. נשות המרכז השכילו והודו על היום המעשיר והתחייבו ללכת להיבדק ולעודד את כולן לעשות כך. הכותרת מכילה תמונות מהארוע.
יום המעשים הטובים הוסטל ניצולי השואה שער מנשה
הכותרת מכילה קישור ליוטיוב על היום המיוחד שנערך לניצולי השואה
קורס עברית ראשון עובדים מהסגל הבכיר מלמדים את חבריהם לעבודה
הסתיים קורס עברית ראשון בבית החולים שבמרכזו עובדים מתנדבים ללמד את חבריהם עברית בשיתוף עמותת אר"צ (אקדמאים לרשות הציבור) שמטרתה צמצום הפערים החברתיים ע"י יצירת דיאלוג במוסדות ההשכלה הגבוהה ובבתי החולים, בין אוכלוסיות המוחלשות העובדות במקום לבין חברי הסגל הבכירים. 34 בוגרים ובוגרות הקורס ובניהם עובדים ממחלקת המשק החצר האחזקה והמטבח ,הודו להנהלת ביה"ח, לצוות המדריכים (חבריהם לעבודה, ) ולעמותת אר"צ על ההזדמנות וההשקעה קיבלו תעודת סיום והצטיינות ושי מתנת הנהלת ביה"ח. מדריכי הקורס : מוריה חיזקיה (מנהלת משאבי אנוש,), אושרי אטיאס (סגן הקב"ט),טלי חפץ (מנהלת הרכש), מירי ולצמן (דיאטנית ראשית),מיכל רסיס (כלכלנית), נירה אושרי (רכזת נושא קבלת חולים), פזית בן בסט (מנהלת הרשומות הרפואיות), רונית דדון (מנהלת מדור עובדים), וטלי נעים (מנהלת קבלת חולים). ניהול טכני של הקורס התבצע ע"י מוריה חיזקיה (מנהלת משאבי אנוש,), תמר פורת (רכזת הדרכה ופיתוח אירגוני) וגילה חיים (מנהלת ענף רווחה).
יום הגיוון התעסוקתי
המרכז הרפואי מציין לראשונה את יום הגיוון התעסוקתי הבינלאומי בהשתתפות הנהלת המרכז ועובדיו. האירוע כלל הרצאה של הממונה על הגיוון התעסוקתי ומנהלת משאבי אנוש במרכז, הגב' מוריה חזקיה הצגת סיפור אישי ע"י מר כבהא כנעאן אח אחראי מחלקה א2 ומר גיל מזרחי מנהל ענף חשבונות במחלקת כספים את האירוע חתם מר אביחי שלי , עיוור וכבד שמיעה, זוכה חידון התנ"ך העולמי לשנת 2002 ויוצא יחידת המודיעין 8200 בהרצאה מרגשת ומעוררת השראה "לראות אחרת" .
כנס עולמי של אונסקו בנושא ביואתיקה
היום השני הוקדש לנושא פסיכאטריה ויו"ר הכנס היה פרופ' אלכסנדר גרינשפון
דף פייסבוק חדש שלנו לחיזוק קשרי הקהילה
נפתח דף פייסבוק חדש למרכז לחיזוק קשרי קהילה וביטול הסטיגמה לנושא הפסיכיאטרייה. הדף נקרא שער מנשה - שער פתוח. הכותרת מכילה קישור לדף
נחנך בית קפה "קפה טוב " ראשון בארץ בתוך בית חולים פסיכאטרי.
הכותרת מכילה קישור לכתבה בידיעות אחרונות על בית הקפה. כתבה נוספת ניתן לראות בעמוד הפייסבוק שלנו בתוכנית לפני החדשות עם אודי סגל ובגלי צהל.
יום ספורט 2018
בתי חולים מכל רחבי הארץ ביום ספורט ענק בשער מנשה.
מכרז מערכות מנ"מ וביטחון 2019בעעמוד המכרזים באתר זה
יום המעשים הטובים בשער מנשה
בהשתתפות הרב הראשי לישראל הרב לאו התקיים טקס אזכרה לניצולי השואה משער מנשה הקבורים בסמוך למרכז.
מיוסטון באהבה
מתנדבים מיוסטון באו לשמח את ניצולי השואה בשער מנשה בקטעי שירה ריקוד ונגינה.
יום בריאות הנפש העולמי.
יום בריאות הנפש העולמי- 10.10.18 יום בריאות הנפש העולמי הוקם בשנת 1992 על ידי הפדרציה העולמית לבריאות הנפש (World Federation for Mental Health). בחלק מהמדינות בעולם, הוא רק חלק אחד מתוך שבוע שלם של מודעות למחלות הנפש. יום זה מצוין ב- 10 באוקטובר ומטרתו היא להעלות את המודעות לבעיות נפשיות, להגביר את החינוך בנושא ולחסל את הסטיגמה שדבקה בהן. כל זה בתקווה כי זה יעודד סובלים לפנות לעזרה ותמיכה. בשנים הראשונות, ליום זה לא היה נושא ספציפי. מטרותיו היו כלליות לקידום קידום בריאות הנפש וחינוך הציבור בנושאים הנוגעים לבריאות הנפש. משנת 2013, לכל שנה ישנו נושא שנתי סביבו נדון היום. הנושא השנתי ל-2018 יהיה "אנשים צעירים ובריאות הנפש בעולם משתנה" מאחל לכולכם בריאות טובה והמשך עשייה מבורכת. פרופ' אלכסנדר גרינשפון מנהל המרכז
ד"ר ענת ירון ענתר - כתבה בעיתון הארץ
ד"ר ענת ירון ענתר , קרימינילוגית במרכז חזרה מכנס קרימינולגים בסטוקהולם ומתראיינת לעיתון הארץ.הכותרת מכילה קישור לכתבה
מגזין שראל יוני 2018
ציון לשבח לביה"ח על קבלת תוו תקן בנלאומי JCI ועל היותו ביה"ח הראשון בארץ בפסיכיאטרייה בעל תו תקן זה. כתבה נרחבת על הנושא (ראיון עם המנהלת האדמינסטרטיבית ממובילי התהליך) הכותרת מכילה קישור לכל המגזין
יום השוויון המגדרי 2018
אירוע השוויון המגדרי ויום האשה הבינלאומי נחגג השנה ביום שני ה- 26.3.2018, באירוע בסינמה סיטי נתניה. היום נפתח בברכות ודברי ההנהלה והרצאת הממונה על שוויון מגדרי, ובהמשך העובדים השתתפו ונהנו מהרצאה של פרופ' יורם יובל על המוח הנשי והגברי ומהקרנה פרטית של הסרט המתמחה בכיכובם של רוברט דה נירו ואן האת'וואי. היה משכיל ומהנה.
מכרז פומבי 2/2018 הודעה נוספת
הריני להודיעכם שנקבע סיור ספקים נוסף במרכז לבר"ן שער מנשה ביום ראשון, 10.6.18 בשעה 10:00 כמו כן, מועד הגשת ההצעות למכרז יידחה ליום 17.6.18 עד השעה 12:00
ערב הצדעה לעובדים
ערב הצדעה לעובדים נערך ב-2 תאריכים ע"מ שמירב העובדים יוכלו להשתתף בו. הערב נערך באולם האירועים "אמה" אמצע הדרך לצד כיבוד עשיר והופעת אומן שלום אסייג. בירכו הנהלת ביה"ח. הערב נערך כהוקרה לעובדים על מעבר האקרדיטציה בהצטיינות. הכותרת מכילה קישור לסרטון תמונות ומוזיקה
מכרז פומבי 2/2018
מכרז פומבי 2/2018 לתיכנון אספקה התקנה שירות ותחזוקה למערכת ניטור טמפרטורה במקררים וחדרי תרופות.
פורום דיאטניות
פורום דיאטניות מהמערכת הפסיכיאטרית ברחבי הארץ התארח אצלינו ע"י מנהלת התחום הגב' מירי ולצמן ובברכת הנהלת המרכז. קיבלו את האורחות מנהל ביה"ח פרופ' אלכסנדר גרינשפון , המנהלת האדמינסטרטיבית לאה בוצר ומנהלת התחום הגב' מירי ולצמן וצוות הדיאטניות מהמרכז.הדיאטניות התרשמו מניהול התחום בכלל ובהכנות לקראת מיבדק האקרדיטציה בפרט , סיירו במתחם האגף לביטחון מרבי ונהנו מיום מעשיר ומהנה.
ביה"ח מארח - סטודנטיות מנורווגיה
מנורבגיה באהבה המרכז לבריאות הנפש שער מנשה מארח סטודנטיות לסיעוד מנורבגיה להיכרות עם החטיבה לפסיכיאטריה משפטית – האתגר והעשייה הסיעודית במקום. הסטודנטיות שהגיעו נמצאות בתוכנית בינלאומית של החוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה, במסגרת התוכנית מגיעים סטודנטים ממספר מוסדות להשכלה גבוהה בנורבגיה לעבור התנסות קלינית ברחבי העולם וגם בישראל. הסטודנטיות התארחו במוסדנו יום שלם, במהלכו פגשו את סגנית מנהלת המרכז , דר' שירלי פורטוגז, ביקרו במספר מחלקות, צפו בראיון עם מטופל וביקרו במחלקה השיקומית. את הסיור אירגנה גב' אילנית מורדוך ממרפאת עירון וליוו אותה גב' בר נוי דור ממשרד אחות ראשית ומר שלמה פוייר ממחלקה פסיכיאטריה משפטית 1.
סרטון תמונות משבוע תהליך האקרדיטציה בשער מנשה
נציגי J.C.I בייעוץ בבית החולים במשך 5 ימים. five day mock survey
חדשנות ויזמות טכנולוגית בבית החולים
בית החולים שלנו בחזית הטכנולוגיה והיזמות בבריאות הנפש. יום עיון בחדשנות ויזמות טכנולוגית בבריאות הנפש התקיים אתמול עם מרצים ואורחים מאונברסיטתסטנפורד , אונברסיטת תל אביב, הטכניון בחיפה, והאונברסיטה העברית. מארגן היום פרופ' משנה אברהם פלד.
אין כניסה לשפעת
צוות ביה"ח בראשות אתי לנקרי מחסן את עובדי המרכז כנגד השפעת. מורן נורית וד"ר שירלי פורטוגז(סגנית מנהל ביה"ח) לא יחלו השנה בשפעת. התחסנתם כבר? אתי והצוות מחכה לכם במחלקה.
מיפגש עמיתים עם צוות ביה"ח רמב"ם
אתמול נערך מיפגש עמיתים והכנה לקראת מיבדק האקרדיטציה עם עמיתנו (FMS) מביה"ח רמב"ם. חברי הצוות מרמב"ם שעברו את מיבדק האקרדיטציה בהצטיינות יתירה ערכו מעין מיבדק לצוות שלנו ובשיחת הסיכום הציגו את ממצאיהם ע"מ שנגיע בצורה מושלמת למיבדק ב- 29/1/2018. לאחר ארוחת הבוקר ומיפגש הפתיחה התפזרו העמיתים יחד עם מקבילהם בהנהלה, במיטבח, אפסנאות ,אחזקה, ביטחון חצר וגן, בטיחות ומשק, מחלקות א3/2 הוסטל ניצולי השואה וכו. בסיום לאחר ארוחת צהריים חגיגית נשמעו המימצאים המעודדים , ואיתם גם נקודות לשיפור וחיזוק. שאותם יסכמו במיסמך שיוגש בימים הקרובים ויהווה בסיס נוסף לשיפור לקראת המיבדק.
שלום כיתה א
ילדי עובדי ביה"ח העולים השנה לכיתה א התארחו ליום פינוקים וכייף בבית החולים. הילדים הנרגשים התקבלו בחום ובאהבה רבה ע"י הנהלת המרכז ומנהלת הרווחה הגב' מרים לובינסקי ובשלל הפינוקים קיבלו הילדים גם שי יפה. דרץ צלחה ילדים יקרים.
סמינר לימודי - רומא 2017
במסגרת העמותה לקידום המודעות החברתית ולהעשרת ידע של עובדי המדינה יצאה קבוצה של כ-45 עובדים לסיור באתרי מורשת ברומא, איטליה. הכותרת מכילה קישור לסרטון וידאו לטכס המרכזי באתר "פוסה ארדיאטינה" שברומא.
טכס פתיחת חדר סנוזלן בהוסטל ניצולי השואה
הכותרת מכילה קישור לסרטון תמונות ומוזיקה מטכס הפתיחה
יום השיויון המגדרי 2017 בשער מנשה
פתחו את היום הממונה על התחום הגב' אורית קופרברג , הנהלת ביה"ח בראשות פרופ' אלכסנדר גרינשפון מנהל ביה"ח, הגב' לאה בוצר המנהלת האדמינסטרטבית וחוה קוסטיצקי מנהלת הסיעוד. בהמשך היום נהנו הנשים מיום מהנה המשלב גסטרונומיה הרצאות וסרטים ע"י הגב' איריס בן משה והגב' בלה מנדל. הכותרת מכילה קישור לסרטון תמונות מהיום כולל תוכניית היום הגדוש.
טכס יום השואה בהוסטל ניצולי השואה -שער מנשה.
שורדי השואה הדיירים, לצד עובדי ההוסטלים ועובדי ביה"ח , מתנדבי ניצולי השואה, שוטרי משטרת עירון בפיקודו של ניצב משנה שמעון בן שבו ערכו טכס מרגש לזיכרון השואה והגבורה. הדיירים בסיוע השוטרים הדליקו נרות זיכרון ובסיום קיבלו כל הדיירים פרח ואהבה אין סופית. (הכותרת מכילה קישור לסרטון תמונות ושירה מהטכס. הזמרת יעל יקל והקלידן תמיד ליבוביץ'.
תשובת מנכ"ל משרד הבריאות ליועצת המשפטית של ארגון בזכות.
תשובת מנכ"ל משרד הבריאות לפנייה דחופה של עו"ד שרון פרימור , היועצת המשפטית של ארגון בזכות. הכותרת מכילה קישור לתשובה.
הרמת כוסית לחג הפסח וטכס חלוקת פרסים למחלקה מאה ובעל שיפור מתמיד. 2017
הרמת כוסית לחג הפסח וטכס חלוקת פרסים לזוכים בתחרות מחלקה נאה 2017 הכותרת מכילה קישור לסרטון תמונות ומוזיקה.
פורום הנהלה אדמינסטרטיבית במיפגש עמיתים
פורום הנהלה אדמינסטרטיבית במיפגש עמיתים עם צוות לב השרון .לחיצה על הכותרת תציג סרטון עם כל תמונות היום.
התנעה לקראת הסמכה - יום פעילות לעובדים לקראת ההסמכה באקרדיטציה
מחזור ראשון של עובדים יצא לחמי געש ליום פעילות להתנעת תהליך האקרדיטציה בקרב העובדים. מחזור שני יצא בחודש ינואר 2017. ביה"ח בעיצומו של תהליך לקראת ההסמכה לאחר שבמהלך החודש עבר ביה"ח מיבדק ייעוץ של ארגון ה- JCI . בסרטון : תמונות מפעילות היום.
לרגל היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות
סרטון מידע - דע את זכויותך בפירסום משרד המשפטים -נציבות זכויות לאנשים עם מוגבלות. המידע פורסם בפורמט pdf ולנוחיות הצופים עבר עריכה לסרטון.
ביקור צוות בכיר ביה"ח אברבאנל באגף לביטחון מרבי
ביקור צוות בכיר מבית החולים אברבאנלל באגף לביטחון מרבי. הצוות מקבל הסברים על סידורי הבטחון באגף ממנב"ט בית החולים מר יניב מדר. בהמשך נערך סיור במתחם האגף ובמחלקותיו תוך הסברים על אופי המקום, אוכלוסיית המטופלים ודרכי הטיפול בהם. הקישור מכיל תמונה.
מכתב תודה והערכה מהפקולטה לרפואה- אונברסיטת חיפה
עם תום שנת הלימודים נשלח מכתב הערכה ותודה על הדרכת הסטודנטים בשנה זו בבית החולים. ברכות והערכה למשתתפים בתוכנית לסטודנטים בראשות מנהלת שירותי הסיעוד הגב' חוה קוסטיצקי, מנהלת ההדרכה הגב' דור בר נוי והגב' ג'נטה גרלין. מצ"ב המכתב ותמונה מפירסום שנעשה בעבר על הדרכות הסטודנטים בשער מנשה.
פרופ' גרינשפון - מבט קדימה על הרפורמה בבריאות הנפש
ביום עיון המתקיים ברגעים אלו (יום שני 20/7/2015 שעה 15:00 ) "צעד אחד קדימה" מבט אסטרטגי על הרפורמה בבריאות הנפש בכפר הירוק, מציג פרופ' אלכסנדר גרינשפון הרצאה בסגנון טד כשאורית קופרברג ,מנהלת השירות הסוציאלי שותפה פעילה . כן משתתפים המנהלת האדמינסטרטיבית הגב' לאה בוצר מיוזמי ומארגני היום, ומנהלת הכספים הגב' ציונה תמיר. הכותרת מכילה קישור לתמונות מיום העיון
חברי מצפ"ן (מנהיגות ציבורית פורצת נתיב) בביקור בבית החולים 13/7/2015
חברי מצפ"ן בביקור בבית החולים שער מנשה. (הכותרת מכילה קישור לסרטון תמונות ומוזיקה). מטרתה של תוכנית מצפן מנהיגות ציבורית פורצת נתיב היא פיתוח תפיסת התפקיד של הסמנכ"ל הבכיר למשאבי אנוש והמנהל האדמיניסטרטיבי בבתי החולים בשירות המדינה כמוביל מדיניות וכמשפיע מערכתית והן כמעצב מדיניות משאבי אנוש ואחראי להטמעתה ולמימושה.תוכנית פיתוח זאת היא חלק ממהלך רחב להכשרת הסגל הבכיר בשירות המדינה, וכצעד ראשון ביישום הרפורמה עליה החליטה הממשלה הלכה ולמעשה. במחזור הראשון משתתפים סמנכ"לים ומנהלים אדמיניסטרטיביים העוסקים יחד בסוגיות משותפות ומערכתיות
גאוות יחידה - שער מנשה מציג בכנס תוכניות עבודה מקצועיות לבתי חולים פסיכיאטריים
בכנס תוכניות עבודה מקצועיות לבתי חולים פסיכאטירים בראשות מנכ"ל משרד הבריאות מציג מר יאסר עתמנא (מנהל תחום סיכונים) ,שיפור בטיחות המטופל וניהול סיכונים. משתתפים בכנס מטעם ביה"ח פרופ' אלכסנדר גרינשפון, מנהל ביה"ח , הגב' לאה בוצר המנהלת האדמינסטרטיבית, הגב' חוה קוסטיצקי מנהלת שירותי הסיעוד ומר חוטר גרפל מרכז האקרדיטציה וממונה איכות.
קורסים בפסיכותרפיה במרכז הרפואי שער מנשה
המרכז הרפואי לבריאות הנפש "שער מנשה" מזמין את הקהילה המקצועית לבוא וללמוד בין כותלי המוסד קורסים חדשניים ומרתקים בתחום הפסיכותרפיה הפסיכודינאמית. הקורסים עוסקים בתאוריה והטיפול הנפשי, האחד בתחום הטיפול במבוגרים, והשני, בתחום הטיפול בילדים ונוער. הקורסים יינתנו לאורך 13 מפגשים שבועיים החל מחודש אוקטובר 2015. פרטים באתר האינטרנט של ביה"ח / הדרכה והשתלמות. http://www.shaar-menashe.org/?CategoryID=216&ArticleID=167
קורס "מובילי קידום בריאות באירגון" של משרד הבריאות בביקור בשער מנשה
המבקרים היו משתתפי קורס "מובילי קידום בריאות באירגון" של משרד הבריאות המחלקה לקידום בריאות. המשתתפים הם במנעד רחב של מקצועות וכולם בעלי עבר עשיר בעבודות: רופאים, אחיות עו"סיות, מנהלים אדמינסטרטיביים, דיאטניות ומנהלי פרוייקטים מארגונים שונים: שירותי בריאות, בתי חולים, החברה למתנסים ועוד. האורחים התקבלו ע"י המארחת הגב' מירי ולצמן , דיאטנית אחראית במרכז ובדברי ברכה של מנהל ביה"ח, מנהלת שירותי הסיעוד ודובר ביה"ח. למבקרים נערך סיור באגף לביטחון מרבי, וברחבי ביה"ח. הכותרת מכילה קישור לתמונות המבקרים. מארגנת הביקור הגב' מירי ולצמן דיאטנית אחראית בשער מנשה.
ביקור חברי אלכ"א בבית החולים 19 ינואר 2015
הכותרת מכילה קישור לסרטון תמונות ומוזיקה. ביקור חברי האגודה לפיתוח כוח אדם בשירותים החברתיים אלכ"א (מכון למנהיגות וממשל) בבית החולים שער מנשה. בין החברים המנהלת האדמינסטרטיבית של ביה"ח (המארחת) הגב' לאה בוצר. מחזור כ"ב אלכ"א התקבלו בארוחת בוקר מפנקת, קיבלו הסברים על ביה"ח מהנהלת ביה"ח (מנהל ביה"ח, המנהלת האדמינסטרטיבית ומנהלת שירותי הסיעוד) וסגן מנהל ביה"ח הציג את המחלקה לנפגעות תקיפה מינית . לסיום ערכו האורחים סיור באגף לביטחון מרבי, קיבלו הסברים על המקום , ביקרו במחלקה משפטית ובהוסטל ניצולי השואה.
חזרה לשיגרה
ביה"ח חזר לשגרה מלאה שלאחר השטפונות ומאחל בריאות טובה לכולם. הכותרת מכילה קישור סרטון תמונות, תזכורת מהשטפונות.
הרצאת חודש פברואר במילם חדרה
הרצאה בנושא ירושות, צוואות,ניהול עיזבון ואפוטרופסוט עם עורכת הדין אורה בר גילן. יום שלישי 19/2/2013 17:30.
סדנת משפחות - מילם חדרה
מילם חדרה מזמין את משפחות המתמודדים לסדנא בת 3 מפגשים בנושא : "לחיות עם בן משפחה נפגע נפש מבדידות לשותפות" מנחה : שרית וודי סלבסקי (תרפסתית בפסיכודרמה) הסדנא תתקיים במילם חדרה בתאריכים :26/5, 9/6, 23/6. (הכותרת מכילה קישור למודעה).
מועצה אזורית מנשה
משרד הבריאות
ההסתדרות הרפואית בישראל
הטכניון חיפה
המועצה לארץ ישראל יפה
אתר השירותים הממשלתי - חוק חופש המידע
פיקוד העורף
מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל

חופש המידע

 

דין וחשבון לחוק חופש המידע 2023

 

 

 דיווח הממונה על העמדת מידע לציבור 2023

 

דין וחשבון לחוק חופש המידע 2022

 

חופש המידע - נתונים לדו"ח השנתי 2021                   

  1 . מבנה הרשות ותרשים ארגוני

 

דו"ח הממונה על העמדת מידע לציבור 2022

 

 דין וחשבון שנתי לחוק חופש המידע 2021   פורמט PDF

 

 הדוח השני לשנת 2021

 

           גיוון תעסוקתי

 

 

           דין וחשבון לשנת 2020  פורמט PDF

  
           דין וחשבון לשנת 2020  פורמט וורד

 

 

                                                                                                                      

 

דין וחשבון שנתי לחוק חופש המידע לשנת 2020

המרכז לבריאות הנפש שער מנשה

 

1.      פירוט מבנה המרכז הרפואי, אגפיו, יחידותיו ויחידות הסמך שלו; שמות בעלי תפקידים בכירים, העומדים בראש אגפים, יחידות סמך המרכז הרפואי (למשל: תאגיד).

 

הנהלת המרכז הרפואי:

תפקיד

שם

מנהלת המרכז הרפואי

דר' שירלי פורטוגז

סגן מנהלת המרכז הרפואי

ד"ר מולי לינדר

עוזר מנהלת המרכז הרפואי

ד"ר רונן הוברפלד

מנהלת שרותי הסיעוד

גב' חוה קוסטיצקי

מנהלת אדמיניסטרטיבית

גב' לאה בוצר

מנהלת כספים

גב' סימה דהן שטרומצה

מנהלת משאבי אנוש

גב' מוריה חזקיה

מחלקות במרכז הרפואי:

שם המחלקה

שם מנהל המחלקה

א1

ד"ר ולנטינה פישקין -מינוי בפועל

א2

ד"ר ארביטמן מרינה

א3

ד"ר זיקר טטיאנה -מינוי בפועל

א4

פרופ' משנה אברהם פלד

ג'

ד"ר אייזיק סולומיש

ב'

אין כרגע מנהל מחלקה

מיון

אין כרגע מנהל מחלקה

10 מיטות

ד"ר שירלי פורטוגז

מרפאת עירון

ד"ר מחמוד ג'ברין

משפטית 1

ד"ר בוריס ראוכברגר

משפטית 2

ד"ר יבגני שינקרנקו

משפטית 3

ד"ר איגור סלגניק

משפטית 4

ד"ר יעקב נחמקין

ביטחון מירבי שיקום

ד"ר גבריאלה קנול

הוסטל A

גב' אירנה לפושנר

הוסטל B

גב' אירנה לפושנר

טיפול יום

ד"ר עלמה פרנקל

 

 

 

יחידות במרכז הרפואי: (כגון מנהל ומשק, מעבדות, מכונים וכדומה..)

שם היחידה

שם מנהל היחידה

סגנית מנהלת אדמיניסטרטיבית

גב' ראובנה נדן

רווחת העובד

גב' גילה חיים

הדרכה ופיתוח ארגוני

בשלבי איוש

אחזקה, בינוי ותשתיות

אינג' יוסי אולשניצקי

ביטחון

מר יניב מדאר

קבלת חולים

גב' טלי נעים

רשומות רפואיות

גב' פזית בן בסט-הרר

אפסנאות

גב' מיכל עטרה

מנהל רכש

מר עודד אגסי

מערכות מידע ומחשוב

מר בוריס בלגורודסקי

משק וניקיון

מר אבי בן פרין

מטבח

מר אלי בדש

שירותי חצר וגן

מר יוסי שרעבי

כשרות ושירותי דת

הרב שמעון לגריסי

תחבורה

מר מיכאל ארזואן

אמרכ"ל תחום תקשורת ארגונית

מר שלמה קגסקי

ממונה איכות אקרדיטציה

מר חוטר גרפל

ממונה בטיחות הטיפול

מר יסאר עתאמנה

בית מרקחת

גב' יוספה הנדלר-זאבי

תיאור תחומי האחריות של המרכז הרפואי:

מתן מענה לבריאות הנפש במרחב המוגדר למרכז באשפוז, טיפול יום ומרפאה. מתן שרותי אשפוז ושיקום לביטחון המרבי בבריאות הנפש

של כלל מדינת ישראל, טיפול בניצולי שואה הנזקקים להוסטל.

שירותים נוספים כוללים אשפוז פסיכוגריאטרי, מערך לנפגעי טראומה מינית,אשפוז תחלואה כפולה (תחלואה נפשית וסמים),

ותחלואה כפולה (תחלואה נפשית והנמכה קוגניטיבית).

 

2. מענה של המרכז הרפואי ודרכי ההתקשרות עמה, לרבות מעניהם של הממונה לפי סעיף 3 לחוק ושל בעלי תפקידים אחרים שתפקידם טיפול בפניות הציבור, ודרכי ההתקשרות עמם:

מען למכתבים

טלפון

פקס

אתר אינטרנט

ד.נ. חפר 37806

04-6278888

04-6278972

אתר האינטרנט של המרכז הרפואי

מענה של המרכז הרפואי

שם בעל התפקיד

טלפון

אימייל

הממונה על העמדת מידע לציבור בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים

אייל ברוש

04-6278822

 

 

meida@sm.health.gov.il

פניות הציבור

ד"ר מרינה ארביטמן

04-6278983

info@sm.health.gov.il

3. לגבי יחידות במרכז הרפואי, הנותנים שירות לאזרח פרישתן הגיאוגרפית, וכן מענים ודרכי ההתקשרות עם כל סניפי היחידות:

אין.

 

4. סקירת עיקרי פעילות המרכז הרפואי בשנת -2020:

מספר מיטות: 430

קידום איכות הרפואה ובטיחות הטיפול הרפואי:

 

במהלך 2020 שמה תכנית האיכות של כלל המרכז דגש על תכנית איכות מותאמת למטופל הכוללת את מעורבות המטופלים, ובאה לידי ביטוי בתשאול המטופלים, וקידום פרויקטים שנמצאים במוקד העניין של המטופלים כגון: זמן מטפל מטופל, רמות תקווה , יציאה של מטופלים מחוץ לתחומי המחלקה, פעילויות שיקום וכדומה, לפי עקרונותJCI כמו בכל שנה כללה התוכנית מדדים רוחביים לכלל המחלקות ומדדים פרטניים ביוזמתם של המחלקות המתממשקים עם התוכנית הלאומית למדדי איכות בבריאות הנפש ועם היעדים בעדיפות גבוהה של בית החולים HWPHospital Wide Priority (רצף טיפול, זמן מטפל מטופל, התמודדות עם אלימות, קידום האוטונומיה של המטופל)

תוכנית הבטיחות כלל דגשים של קידום תרבות בטיחות בבית החולים ועידוד דיווח על כמעט אירוע וקידום סבבי בטיחות, קידום למידה מתחקירים ועל פי ה JCI עמידה ב 6 יעדי הבטיחות הלאומיים (זיהוי מטופל, תקשורת בין מטפלים, בטיחות הטיפול התרופות, הליכים פולשניים ECT, היגיינת ידיים ומניעת נפילות) . ושיתופי פעולה עם בתי חולים כלליים כגון הלל יפה.

כמובן שתוכנית הבטיחות מתממשקת עם תוכנית האיכות ושאר המערכים הרלוונטיים (מניעת זיהומים, מערך הטיפול התרופתי, מערך אבטחת המידע, וועדות רלוונטיות כגון: וועדת אלימות, פורום אוטונומיה, פורום עמיתים למטופלים מורכבים.

יצירת חוויית מטופל מצוינת, אנושית ושוויונית המציבה את המטופל כאדם במרכז:

קידום פעילויות שעות הפנאי - העשרת מגוון הפעילויות והתאמתם לצרכי המטופלים גם על ידי סקרים.

קידום אורח חיים בריא- בניה של חדר כושר, ופעילות ספורט במחלקות , יציאה עצמאית או בליווי של מטופלים מאושפזים ל"קפה טוב".

הוצאות של מטופלים מורכבים ממתחם המשפטיות לפעילות ספורט מחוץ למחלקות בתגבור של צוות ייעודי.

סקרי חווית מטופל פנימי שתוגבר גם בעמדות ממוחשבות במיון ובמרפאה.

קידום פרויקטים רוחביים ופרטניים במחלקות (חלוקת טיפול מחוץ לתחנה, אשפוז ראשון וכד').

 

פיתוח, קידום וחיזוק התשתית הניהולית:

תכנית ענבר ד"ר פורטוגיז סיימה הכשרת ענבר מחזור ה' וד"ר מולי לינדר התחיל מחזור ו'.

התמחות על במנהל רפואי המשך התמחות ד"ר שמואל לינדר וד"ר רונן הוברפלד.

תואר שני במנהל מערכות בריאות ד"ר ויקטוריה איסקוב, ד"ר מיכאל בז'מין.

השתתפות במימון לימודים אקדמאים לעובדים המהווים עתודה ניהולית תלוי תקציב.

עתודות לסגל הבכיר בהתאם לפוטנציאל ועפ"י החלטת הועדה בנש"מ.

טיפוח, שימור והעצמת ההון האנושי במרכזים הרפואיים: ועדת השתלמות ממונה על ניהול קריירה

אות הנציב גב' לאה בוצר, גב' מירב חכם פרבר

מצוינות אישית עו"ד מאיה דינר, גב' איילת אלטרוביץ מדאר

צוות מצטיין צוות המטבח

קידום עובדים (116 עובדים)

מתן קביעות לעובדים כתבי מינוי (47 עובדים)

כנס הוקרה שנתי לפורשים

יצירת משרות ומינוי עובדים במסגרת מסקנות צוות מסלולי קידום לאחיות

ימי תרבות ומורשת לעובדים (8 סבבים) תלוי קורונה

סדנאות פעמונים בנושא פרט ומשפחה (2 סדנאות) תלוי קורונה

חלוקת שי: עובד חדש, מתגייסים, ילדי עובדים עולים לכיתה א', ערכת נחמה, ערכת נפגע מאלימות מטופל, שי לחולי קורונה

ימי עיון: יום שוויון מגדרי, יום גיוון תעסוקתי

סקר שביעות רצון אוריינטציה לעובד חדש

פיתוח, קידום וחיזוק התשתיות הפיזיות והכלכליות:

הקמת ועדת התייעלות וחיסכון, חיסכון אנרגטי במיזוג האוויר, החלפת מערכות מיזוג אוויר, מכרזי מסגרת.

תכנון מתקדם להקמת מח' חדשה לפסיכוגריאטריה, הקמת רשת תקשורת כלל ביה"ח המבוססת על סיבים אופטיים לחיזוק תקשורת טלפוניה, טלוויזיה במעגל סגור, בקרת מבנה, מערכת כריזה וכד'.

החלפת מערכת מיזוג מרכזי במתחם ביטחון מירבי (4 מח' אשפוז) עם דגש לשימוש בטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות לשמירת אנרגיה וחיסכון במושבים אנרגטיים.

הגדלה מתמדת באחוזי ביצוע אחזקה מונעת לחיזוק מערכות אלקטרומכניות תשתיות פיזיות.

קידום חדשנות ומחקר: אין תקציב לחדשנות ומחקר

פיילוט רובוטים

פיילוט רחפנים להעברת תרופות, בדיקות מעבדה, מוצרים מחנות נוחות

4 פרוייקטים לתואר שני סטודנטים לחשיבה עיצובית מהטכניון

5. סקירת עיקרי הפעולות המתוכננות לשנה הנוכחית 2021:

קידום איכות הרפואה ובטיחות הטיפול הרפואי:

קידום בריאות גוף ונפש ואורח חיים בריא והפחתת זיהומים נרכשים- ביצוע תרגולים לחשיפה להתפרצויות פנדמיות מספר תרגולים מלאים לחשיפה והתפשטות שהושלם עד שלב המסקנות ההמלצות ויישומם.

זמן מטפל מטופל בדגש על קידום הדיאלוג עם המטופלים ויצירת מערכות יחסים מבוססות אמון, מטפל משמעותי - הפעלת מתודולוגיה של תשאול מטופלים ומשפחות לגבי אנשי צוות שהיו עבורם משמעותיים (יצרו קשר משמעותי וחיובי וכד'), המשוב יגיע לאישור אישי של העובד (פלטפורמת משמרות) וישמש לדירוג לפי מספר מטופלים שיתושאלו .

רצף טיפול (קהילה, אשפוז ,שיקום, ומעברים תוך בית חולים) "עם הפנים לשיקום" - סדנאות ברמה המחלקתית המשלבות מידע לגבי מיזמי שיקום קיימים וזכויות מטופלים, סרטונים וסיפורים אישיים של מטופלים ומשפחות ודיונים על תרחישים בנושא שיקום ומעברים בין האשפוז למחלקה. משוב ומידע מוועדות סל שיקום בדגש על השתתפות צוות.

התמודדות עם אלימות ומניעת בריחות מאשפוז כפוי - שגרות עבודה עם תרחישי מקרה- פעם בחודש הצגת תרחיש נבחר העוסק בסוגיות בטיחות אלימות ובריחה הכולל מודל המשלב ידע תיאורטי (דה אסקלציה) ופרקטיקה היומיומית ודיון רב צוותי.

העלאת מודעות לדיווחים ליחידה לבטיחות הטיפול - מודל תמרוץ על בסיס יעדים פרטניים לכל מחלקה על בסיס השיג - לא השיג.

צמצום טעויות במתן תרופה- פרסום סרטוני "טיק טוק" בני 30 שניות עד דקה העוסקים באירועי בטיחות תרופתיים.

יצירת חוויית מטופל מצוינת, אנושית ושוויונית המציבה את המטופל כאדם במרכז:

המשך פעילות מ-2020 ובנוסף:

הגברת האוטונומיה של המטופל ושיתוף מטופל בקבלת החלטות.

העשרת פעילויות פנאי

שביעות רצון מפעילויות וחוגים "מצביעים ברגליים " שינוי מתודולוגיית המדידה לביצוע סקרים מדי חוג והתגייסות למספר המשתתפים.

שיתוף מטופל קבלת החלטות

הגדרת guideline של המרכז לקביעת תכנית טיפול בשיתוף מטופל ומשפחתו וגורמים בקהילה הכולל: הצעה לקחת חלק, קביעת בעיות משותפת, הגדרת התערבויות משותפת, הגדרת יעדים משותפת וinput- של משפחה ומטפלים עיקריים (ישיבה ייעודית של כלל הגורמים הרלוונטיים במחלקה עם המטופל וגורמי תמיכה בקהילה כשתוכנית הטיפול פרוסה לפניהם).

פיתוח, קידום וחיזוק התשתית הניהולית:

התמחות על במנהל רפואי ד"ר שמואל לינדר וד"ר רונן הוברפלד.

טיפוח, שימור והעצמת ההון האנושי במרכזים הרפואיים:

הענקת פרסי הוקרה והצטיינות

קידום עובדים בדרגה

מתן קביעות לעובדים כתבי מינוי

קורס אזרחות לעובדי המרכז בשיתוף עמותת אר"צ

תכנית מחוברים

כנס הוקרה שנתי לפורשים

ימי תרבות ומורשת

סדנאות פעמונים בנושא פרט ומשפחה

חלוקת שי: עובד חדש, מתגייסים, ילדי עובדים עולים לכיתה א'

ימי עיון: יום האישה, יום גיוון תעסוקתי, יום מודעות לאורח חיים בריא ותזונה נכונה

הפנינג משפחות לילדי עובדים

סקר שביעות רצון אוריינטציה לעובד חדש

פיתוח, קידום וחיזוק התשתיות הפיזיות והכלכליות: החלפת מערכת חימום מים במשפטית, התחלת הליך יציאה למכרז לבניה מח' פסיכוגריאטרית

קידום חדשנות ומחקר:

למרכז אין תקציב ייעודי לחדשנות ומחקר

המשך קידום נושא הרחפנים

6. תקציב המרכז הרפואי בשנה החולפת: לחץ כאן.

7. פירוט הוצאותיו של המרכז הרפואי בשנה החולפת לפי סעיפי התקציב: לחץ כאן.

8. תקציב המרכז הרפואי לשנה הנוכחית: לחץ כאן.

9. רשימת חוברות ועלוני מידע לציבור שהמרכז הרפואי פרסם בשנה החולפת:

שם החוברת/ העלון

קהל היעד

מטרת החוברת

משפטית 1

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

משפטית 2

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

משפטית 3

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

משפטית 4

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

פסיכוגריאטריה ג

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

מחלקה א2

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

מחלקה א1

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

מחלקה א3

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

מחלקה ב

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

מחלקה שיקומית

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

הוסטל ניצולי שואה A

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

הוסטל ניצולי שואה B

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

היחידה לטיפול יום

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

מרפאת עירון

מטופל ומשפחתו

היכרות עם המרכז ושגרת המחלקה

 

 

10. המקומות והמועדים שבהם ניתן לעיין בהנחיות המינהליות הכתובות שלפיהן פועל המרכז הרפואי כאמור בסעיף 6 לחוק:

המרכז הרפואי פועל כנגזר מהנחיות ונהלי משרד הבריאות הבאים לידי ביטוי, בין היתר בחוזרי מנכ"ל משרד הבריאות.

נהלים וחוזרים אלה מפורסמים באתר האינטרנט הרשמי של משרד הבריאות - לאתר משרד הבריאות לחץ כאן.

נהלים וחוזרים של המרכז הרפואי נהלים פנימיים מפורסמים באתר האינטרא-נט של המרכז.

11. תיאור ומטרות של מאגרי המידע של המרכז הרפואי, הרשומים לפי חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א- 1981:

אין.

12. קרנות ומלגות שבמימון המרכז הרפואי:

אין.

13. תמיכות שנתן המרכז הרפואי למוסדות ציבור בשנה החולפת, לרבות פירוט שמותיהם של המוסדות והיקף התמיכה שניתן לכל אחד מהם:

אין.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

 

 

 

 

 חופש המידע 2019

 


1.פירוט מבנה הרשות,  אגפיה, יחידותיה ויחידות הסמך שלה. שמות בעלי תפקידים בכירים 

   העומדים בראש אגפים, יחידות סמך הרשות. קישור.

   הנהלה  http://www.shaar-menashe.org/?  CategoryID=155
   אדמיניסטרציה http://www.shaar-menashe.org/?CategoryID=168
   סיעוד  http://www.shaar-menashe.org/?CategoryID=214&ArticleID=154
   מחלקות  http://www.shaar-menashe.org/?CategoryID=156
   מקצועות הבריאות  http://www.shaar-menashe.org/?CategoryID=175

 

2.תיאור תחומי האחריות של הרשות הציבורית – מרכז רפואי ממשלתי המעניק טיפול, נותן

   שרות ומפתח ידע בתחום בריאות הנפש במבוגרים מעל לגיל 18 שנה.

 

3.מענה של הרשות הציבורית ודרכי ההתקשרות עמה, לרבות מעניהם של הממונה לפי סעיף 3 

   לחוק ושל בעלי תפקידים אחרים שתפקידם טיפול בפניות הציבור, ודרכי ההתקשרות עמם.

  

ועדה לפניות הציבור:
 
יו"ר הועדה - ד"ר ארביטמן מרינה

מזכירת הועדה - הגב' דניאלה בר
 
דרכי התקשרות:
 
טלפון -046278976
פקס - 046278972
דואל: >info@sm.health.gov.il

 


ממונה על חופש המידע במשרד הבריאות
 
טליה בן אבי שטיינברג

טלפון – 02-5082535 
מייל - >talia.steinberg@MOH.GOV.IL

 
4.לגבי יחידות ברשות הציבורית, הנותנים שירות לאזרח פרישתן הגאוגרפית, וכן מענים ודרכי –

   ההתקשרות עם כל סניפי היחידות. לא קיים.
5.סקירת עיקרי פעילות הרשות הציבורית בשנה החולפת:
 
תחום איכות הטיפול הרפואי


א. שימוש בתשתיות האיכות והמדידה לעבר ייצוג ערך ממשי למטופל ומשפחתו וגיוס גורמים אלו

     למעורבות בתוכנית לשיפור איכות ובטיחות :
ב. תחומים בתיעדוף למדידה כולל סקר פנימי של מטפלים, מטופלים ומשפחות.
ג.  מדדים קליניים בדיווח מטופל/משפחה גדון תופעות לוואי נוירולפטיות, תקווה, תפקוד חברתי,

     גמילה, שיתוף והדרכת מטופל, זמן מטפל מטופל ועוד..
ד. מדדי חווית אשפוז בדיווח מטופל משפחה (מיון, מרפאה ומחלקות)
ה. רצף מדידה בין אשפוז לקהילה (שת"פ עם קופ"ח כללית)
ו.  מעורבות של נציגות מטופלים ומשפחות בישיבות לקידום הנושאים  כולל פורום משפחות,

    וישיבות פרטניות.
 
תחום קשרי קהילה

 

א.  פתיחת בית קפה שכולו טוב
ב.  פתיחת דף פייסבוק שער מנשה- שער פתוח 
ג.   ביחד עם אגף השיקום - שיתופי פעולה ויום איכות מרוכז למטופלי ולעובדי המרכז
 
תחום הון אנושי

 

א. מיצוי פוטנציאל האחות כולל מסלולי התפתחות וקריירה
ב. ארכוב תיקי עובדים
ג.  מעבר מבדק אקרדיטציה SQE
ד. הערכת עובדים דיפרנציאלית נחשון
 
6. סקירת עיקרי הפעולות המתוכננות לשנה הנוכחית:

 

א. פתיחת היחידה לתחלואה כפולה- 10 מיטות
ב. פיתוח שירותים במרפאה- מרפאת אלכוהול- מול חטיבת בתיה"ח ואגף לברה"ן במסגרת

    התאגיד כשיפתח
 
7.  רשימת חוברות ועלוני מידע לציבור שהרשות הציבורית פרסמה בשנה החולפת. לא קיים.
8.  המקומות והמועדים שבהם ניתן לעיין בהנחיות המינהליות הכתובות שלפיהן פועלת הרשות

     הציבורית כאמור בסעיף 6 לחוק.
     פניות הציבור לקבלת מידע בהנחיות המנהליות במקומות ובמועדים:
  
א. נהלי משרד הבריאות המפורסמים באתר משרד הבריאות בכתובת:

     https://www.health.gov.il/Pages/HomePage.aspx

ב. אתר המרכז לבריאות הנפש שער מנשה בכתובת: www.shaar-menashe.org
ג. לוחות מודעות ברחבי המרכז.
 
9.  תיאור ומטרות של מאגרי המידע של הרשות הציבורית, הרשומים לפי חוק הגנת הפרטיות,

     תשמ"א1981  - לא רלבנטי.
10. קרנות ומלגות שבמימון הרשות הציבורית. לא קיים.
11. תמיכות שנתנה הרשות הציבורית למוסדות ציבור בשנה החולפת, לרבות פירוט שמותיהם של

      המוסדות והיקף התמיכה שניתן לכל אחד מהם. לא קיים.

 

 

עבור לתוכן העמוד